Instagram

ارائه دهنده :

مهندس مبین اسدی

مدت زمان ارائه :

۱۱ دقیقه

 

دیجیتال تویین چیست؟

دیجیتال تویین یا همزاد رقومی یک نسخه مجازی از دستگاه های فیزیکی می باشد و معادل یک موجودیت واقعی است مجموعه ای داده های واقعی است که به محققین این امکان را می دهد تا قبل از ساخت یک دستگاه واقعی ازمایش ها و شبیه سازی ها را انجام دهند. به طور دقیق دو قلوی دیجیتال کپی یک محصول فیزیکی است که همزمان طراحی اولیه محصول ایجاد میشود. که میتواند پل ارتباطی بین دنیای مجازی و جهان فیزیکی باشد.

تاریخچه و پیدایش دیجیتال توین

درسال ۱۹۹۱ دیوید گلرنتر در کتاب خود دیجیتال توین را پیش بینی کرده بود اما سرانجام ناسا در سال ۲۰۱۰ از این ایده و فناوری برای ایجاد شبیه سازی دیجیتال برای کپسول های فضایی استفاده کرد. بعد ها در سال ۲۰۱۷ مفهوم همزاد دیجیتال بسیار گسترش پیدا کرد و از این مفهوم در فرآیند های صنعتی در حال توسعه مورد استفاده قرار گرفت.

موارد استفاده از همزاد دیجیتال

یک نمونه از تکنولورژی برای مدل سازی سه بعدی اشیا فیزیکی است که به این صورت که حسگر ها داده های جسم را جمع اوری میکنند و آنهارا از طریق AUT به نرم افزار شبیه ساز به سه بعدی میدهند درواقع این فرآیند نوعی واقعیت افرون هم محسوب میشود،به طور مثال ما میتوانیم موتور های هواپیما،قطار ها،توربین ها را با استفاده از این تکنولورژی قبل از تولید فیزیکی محصول آنهارا طراحی و ازمایش کنیم.

دوقلوی دیجیتال به طور مداوم با استفاده از تجزیه و تحلیل های پیشرفته الگریتم های ماشین و هوش مصنوعی یاد میگیرد تا یک تیر کلی در مورد بهره برداری و سود اوری پروژه که درحال ساخت یا ساخته شده را بدست بیاورد.

مزایای دوقلوی دیجیتال

دوقلوی دیجیتال در واقع چیزی را ارائه میدهد که نیاز بسیاری را رفع میکند با استفاده از این تکنولرژی تعدد زمان های تعمیر و نگهداری بسیار کاهش میابد،مثلا: شرکت chevron از این تکنولرژی در زمینه های نفت و پالایشگاه های خود استفاده میکند که این عمر میتواند میلیون ها دلار هزینه تعمیر و نگهداری تجهیزات این شرکت را کم کند.

دوقلوی دیجیتال شهری

دوقلوی دیجیتال شهری یک مدل مجازی از شهر است در واقع برای تجسم بهتر شهر در زمان واقعی با استفاده از منابع ای داده ای از ساختمان ها و زیر ساخت های شهری تاسیسات،مشاغل جابجایی افراد به وسایل نقلیه هستند.همانطور که قبلا گفته ایم اگر ما بتوانیم یک مدل مجازی را قبل از اجرا ازمایش کنیم هم هرینه و هم احتمال شکست در دنیای واقعی را کاهش میدهیم ازمایش و نمونه سازی میتواند.با داشتن اطلاعات در زمان واقعی از هر وضعیت اضطراری برنامه ریزان شهری قادر میسازد تا بتوانند منابع لازم را به انها اختصاص دهند

یک مثال مناسب برای استفاده از ان در سازمان اتش نشانی است در صورت بروز اتش در منطقه شهری میتواند با استفاده از مدل های سه بعدی ایجاد شده توسط دوقلوی دیجیتال از محل اتش سوزی تجمع ساکنان محل را شناسایی کند و رفتار اتش را پیش بینی کند

دوقلوی دیجیتال فراتر از استفاده از سنسور در محیط شهری است میتواند به زینفان مختلف سرویس های مختلفی را ارائه داد به طور مثال ارائه توسعه API در بخش های مختلف شهری است و هرکسی که مجوز لازم برای دسترسی را دارد بتواند به برنامه ریزی این سیستم درسترسی پیدا کند.

سرمایه گذاری در ایجاد همزاد دیجیتال شهری

در سرتاسر جهان در حال افزایش است و هر شهر بنا به نیاز شهر درحال ایجاد نمونه مجازی شهر است برای مثال در ایالات اندرابرادش هند هدف از ایجاد دوقلوی دیجیتال کمک به مدیران شهری برای ارائه مجوز های ساخت و ساز است و کمک میکند تا روند مجوز دهی را کنترل و پیشرفت ساخت و ساز را ارزیابی کند نمونه دیگر سرمایه گذاری ۷۳میلیون دلاری  سنگاپور در پروژه مجازی سازی شهر است.

همچنین یکی از شهر های دارای همتای روقومی پیشرفته شهر زوریخ است. دوقلوی دیجیتال روقومی شهر زوریخ برای حمایت تصمیم گیری در شهر از طریق یک تصویر رقومی ایجاد شد.

انها این فرایند را از شروع جمع اوری داده که بر اساس داده های فضایی مدل شهر سه بعدی موجود است توصیف کردند.

 


محصولات

نظر خود را به اشتراک بگذارید.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.